Najnowsze wpisy
  • 198
Archiwa
Najnowsze komentarze

Bilscy cmentarze

Rodzina Bilskich pochodzi z Mrukowej. Niestety nie udało się dotychczas odnaleźć grobów przodków tam pochowanych. Na cmentarzu w pobliskich Samoklęskach znajduje się mnóstwo grobów Bilskich. Niestety nie potrafię żadnej z tych osób połączyć z naszymi znanymi przodkami.

Groby Bilskich na cmentarzu w Mrukowej

Członkowie naszej rodziny pochowani są na kilku cmentarzach w okolicy Nowego Tomyśla, a protoplaści naszego rodu, Tekla i Wawrzyniec Bilscy, spoczywają na cmentarzu parafialnym w Tuchowiczu. Do tej parafii należało Zastawie, gdzie zostali w czasie wojny przesiedleni i gdzie zmarli. Na pomnik postawiony na ich grobie złożyły się ich dzieci. Grób został odnaleziony przez prawnuka Tekli i Wawrzyńca- Marka Bilskiego, który odnowił litery i oczyścił nagrobek. Później sama zajęłam się grobem, w 2010 wysypałam, przy pomocy Lucyny, biały grys, który uzupełniłam w 2013 lub 2014, tym razem z dużym udziałem Jacka Kruka. Dziś grób pradziadków jest zadbany.

Grób Tekli i Wawrzyńca Bilskich na cmentarzu w Tuchowiczu

Groby rodziny Bilskich na cmentarzu komunalnym w Nowym Tomyślu

Groby rodziny Bilskich na cmentarzu w Wąsowie

 Groby rodziny Bilskich na cmentarzu w Wytomyślu

Groby rodziny Bilskich w Borui Kościelnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>